Mozilla Thunderbird darmowy klient pocztowy

  • prosta i szybka intuicyjna konfiguracja
  • duża ilość rozszerzeń i szat graficznych
  • niezwykle stabilne oprogramowanie
  • dostępna dla Windows, Linux i OSX niemal w każdej wersji

Chcesz odbierać i wysyłać pocztę w aplikacji desktopowej bez używania przeglądarki, ale nie chcesz korzystać z programu Outlook? Mamy coś w sam raz dla ciebie. Klient pocztowy Mozilla Thunderbird to doskonałe i stabilne oprogramowanie do odbierania poczty i wysyłania wiadomości. Thunderbird jest dostępny do zainstalowania na platformach takich jak Windows, Linux czy OSX.
Dlaczego warto zainteresować się tym oprogramowaniem? Ponieważ program jest niezwykle stabilny i funkcjonalny. Co więcej dla tych, którzy oczekują troszkę więcej od swojego programu pocztowego Thunderbird ma do zaoferowania wiele darmowych pluginów rozszerzających jego standardową funkcjonalność oraz ogromną ilość szablonów graficznych. Możemy zatem dostosować nasz program do naszych potrzeb bez większego wysiłku i zupełnie za darmo.

A oto już ten sam program z zainstalowaną szatą graficzną “Monterail”. Prawda że robi wrażenie? “Monterail” powstało dość niedawno ale już zyskuje dużą popularność wśród użytkowników Thunderbird.
Jeśli podoba ci się ta szata graficzna to możesz ją pobrać pod tym linkiem: Szablon Monterail.

thunderbitd monterail

Konfiguracja Thunderbird jest dziecinnie prosta. Wystarczy podać email i hasło. Program sam zaciągnie ustawienia a następnie połączy się z serwerem i pobierze pocztę.
Jeśli uważasz, że ten program jest dla ciebie idealnym narzędziem do pracy to my się z tobą zgadzam, sami z niego korzystamy i używamy go np. do przenoszenia poczty z jednego konta do drugiego w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do serwera klienta albo operator nie jest na tyle miły aby udostępnić nam pocztę klienta, który zdecydował się przejść pod nasze skrzydła.

Jeśli zainstalowałeś już Thunderbird i chciałbyś zmienić jego wygląd lub dodać do niego kilka fajnych rozszerzeń zapraszamy do przeczytania “Przydatne rozszerzenia do Mozilla Thunderbird”