Automatyzacja wysyłki przesyłek dla PrestaShop 1.6 / 1.7 za darmo – Apaczka

Integracja Apachka z Prestashop 1.6.x – 17.x przy pomocy klucza API od jakiegoś czasu nie wymaga już dodatkowych wtyczek do funkcjonowania. Niewątpliwie pomoże to wielu z was zaoszczędzić kilka groszy na kolejnej integracji, która sprawia, że utrzymanie naszego sklepu staje się coraz droższe dzięki konieczności opłacania takich rozwiązań rok po roku w celu utrzymania aktualności naszego oprogramowania.

Tutaj mamy dwa rodzaje zamówień. Gotowe integracje (pobranie darmowej wtyczki dostarczonej przez Apachaka lub integracja importu zamówień podpinając klucz API. Poniżej przesyłam link do obydwu rozwiązań:

Import zamówień API do Apaczka (instrukcja krok po kroku):
https://www.apaczka.pl/integracje/instrukcja-importu-prestashop/

Integracja wtyczki:
https://www.apaczka.pl/integracja-presta/

Instrukcja instalacji wtyczki Apaczka dla PrestaShop w wersji 1.7 https://www.apaczka.pl/wp-content/uploads/2019/03/Instrukcja_integracji_Presta_1.7.pdf
* na stronie dostępna jet również instrukcja instalacji dla PrestaShop w wersji 1.6

Skrócona instrukcja:

 1. Rejestracja na portalu Apaczka.
 2. Po zarejestrowaniu w zależności od wybranego sposobu integracji albo generujemy klucz API po stronie sklepu PrestaShop albo z panelu Apaczka prosimy o wygenerowanie klucza API do PrestaShop.
 3. Po zakończonej integracji API importujemy lub wysyłamy zamówienie do Apaczka w celu wygenerowania dokumentów przewozowych i ewentualnie w celu zamówienia kuriera do odbioru paczek.
 4. * precyzyjne instrukcje dla każdego z rozwiązań dostępne są pod linkami powyżej.

Proces importu zamówień jest opisany krok po kroku z wykorzystaniem zrzutów ekranu, dlatego nawet osoby nie techniczne mogły by sobie poradzić z taką instalacją.

Mam nadzieję, że ten krótki wpis pomógł Państwu zaoszczędzić kilka groszy na niepotrzebnych integracjach odpłatnych podczas, gdy mamy pod ręką dużo lepsze rozwiązania darmowe.

Źródło:
* https://www.apaczka.pl/integracje/

Instalacja Google Analytics 4 2021 r.

Nowy interface i nowy tag. Nadszedł czas na Google Analytics 4. Z tą zmianą wiążą się zmiany interface, zmiany prezentowaniu danych i oraz sposób instalacji. Poniższy film przedstawia krok po kroku proces generowania kodu oraz instalacji tagu na stronie WP z systemem WooCommerce.

Sprzedaż na Allegro dla sklepów. Jak to działa?

Jak to wygląda? Zanim zaczniecie przygodę ze sprzedażą allegro musicie poznać możliwości jakie daje wam allegro w celu optymalizacji pracy oraz opłaty jakie Allegro nałoży na was jako na sprzedawców. Warto wiedzieć, że Allegro udostępnia szereg zasobów dla swoich sprzedawców w tym szybkie filmiki zapoznawcze oraz gotowe rozwiązania do zarządzania sprzedażą (są to jednak rozwiązania płatne i zaraz do tego dojdziemy).

Czyli po kolei omówimy:

Akademia Allegro
Dla sprzedających

MS Allegro (Menadżer sprzedaży od Allegro)

Allegro Ads

Na końcu opłaty i prowizje na Allegro oraz krótka recenzja Allegro Smart :). Zostań i doczytaj do końca bo to warto wiedzieć.

Akademia Allegro

No to po kolei. Akademia Allegro to krótkie filmiki / kursy i webinaria dla kupujących i sprzedających wprowadzające w ekosystem produktów Allegro. Jeśli chcesz poznać możliwości sprzedażowe allegro obejrzyj klika poniższy zestaw kilkuminutowych filmów allegro. Oczywiście nie należy podchodzić do wszystkich produktów w sposób zbyt optymistyczny. Nie każda forma promocji sprawdzi się w Twoim przypadku. Mimo to warto poznać możliwości systemu. Link do akademii znajdziesz tutaj: akademia.
Warto również odwiedzić poradnik sprzedającego i być na bieżąco ze zmianami dla sprzedających.

Znasz już podstawy? To teraz pora poznać kilka faktów o sposobie naliczania allegro.

Jak zapewne się domyślasz allegro nie jest systemem darmowym. To chyba dość oczywiste. Sposób nalizania poszczególnych stawek już tak oczywisty nie jest. Dlatego warto poświęcić kilka minut na przeczytanie regulaminu płatności:

Abonament Allegro

Co to jest i po co może być potrzebny? Abonent daje nam szereg możliwości wymienionych poniżej w tym dostęp do Menadżera sprzedaży o czym porozmawiamy jeszcze później.


Manager Allegro

Menedżer Sprzedaży jest narzędziem do kompleksowego zarządzania sprzedażą, płatnościami, zamówieniami, wsparcia wystawiania ofert, obsługi transakcji i wysyłki w jednym miejscu.

 • Szybkie wystawianie
  Wygodnie wystawiaj oferty na Allegro.
 • Grupowe zwroty prowizji
  Jednym kliknięciem wysyłaj hurtowe wnioski o zwrot prowizji.
 • Automatyczne powiadomienia
  Informuj kupujących o stanie realizacji zamówienia.
 • Zarządzanie sprzedażą
  Monitoruj sprzedaż, sprawdzaj wpłaty.

Menadżer Allegro

Ile kosztuje korzystanie z tego narzędzia? W regulaminie Menagera Allegro czytamy

Płatności

Usługi świadczone przez Allegro w ramach Menedżera Sprzedaży są odpłatne. Dostęp do MS jest możliwy wyłącznie przy zakupie usługi Abonament Sklepowy. Wysokość opłaty za Menedżer Sprzedaży określa Załącznik nr 4 do Regulaminu Allegro

No więc przechodzimy do regulaminu allegro do załącznika nr 4. Obecnie to wygląda tak:

Abonament Podstawowy39 zł
Abonament Profesjonalny199 zł
Abonament Ekspercki3000 zł

Z obserwacji można jednak stwierdzić, że to narzędzie może niedługo zostać porzucone. Dlaczego tak sądzimy? Strona menadżera nie jest już rozwijana i posiada wiele błędów / niedziałających linków. Dodatkowo w ostatnich aktualnościach allegro instruuje jak łączyć konta na allegro bez menadżera sprzedaży oraz ułatwia proces rezygnacji z tej usługi. Możemy się zatem spodziewać, że narządzie może utracić wsparcie i zostanie zamknięte w kilku kolejnych miesiącach do roku. Jest to jednak tylko domniemanie i być może do tego nie dojdzie – poczekamy zobaczymy.

Jakie opłaty nalicza Allegro?

Czyli sprzedając na allegro musimy mieć na uwadze trzy wymiary opłat:

Dalej masz wątpliwości ile zapłacisz? Sprawdź na Kalkulatorze opłat jaki udostępnia nam Allegro.

Cała prawda o Allegro Smart

Pamiętajmy również o dostawie. Wypadałoby zapoznać się z teoretycznie darmowymi przesyłkami zwanymi Allegro Smart za które allegro bieżę kasę od klientów a Ty masz zwyczajnie podnieść cenę produktu w taki sposób, żeby klient się nie zorientował. Teraz sobie pewnie myślisz to po co ma się w to bawić… a no właśnie bo skoro już ludzie wykupili (bo allegro reklamował ten cudowny lek) to takich wysyłek szukają i zapewne lepiej je mieć niż nie mieć.

Podsumowując Allegro wzięło ogromną kasę od ludzi za darmowe dostawy, ty masz podnieść ceny a klienci mają upychać na siłę koszyki do progów darmowej dostawy żeby z niej skorzystać płacąc więcej po czym allegro nalicza opłatę od wyższej i droższej sprzedaży istny Copperfield biznesu. Ty jako sprzedawca musisz wiedzieć jak to działa i umieć się w tym poruszać.

Polecamy zapoznać się dokładnie z tą metodą wysyłki ponieważ posiada ona pewne wady z perspektywy sprzedającego. Np. Czy zastanowiliście się co się stanie jeśli w swojej ofercie posiadacie produkty zarówno z pakietu smart jaki bez? No właśnie.. warto się tym zainteresować bo może być tak, że kupujący sam będzie mógł wybrać sobie koszt dostawy co jest pewnego rodzaju absurdem. Tak było przynajmniej jakiś czas temu. Być może Allegro poczyniło jakieś zmiany w tym zakresie. Jeśli nie to chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kont gdzie jedno dedykujemy dla ofert z Allegro Smart.

Allegro nie finansuje przesyłek klientów. Paczki wysyłamy teoretycznie za darmo a praktycznie zwyczajnie podnosimy cenę produktu o jakąś kwotę). W praktyce jednak ustalanie cen produktów a allegro smart wymaga trochę więcej przemyśleń. Ponieważ darmowe wysyłki mamy od 40 zł i 100 zł (kurier) do każdego produktu musimy dodać jakąś kwotę procentową (równowartość cenie wysyłki). Jeśli jednak klient kupi więcej np. za 300 zł to jesteśmy do przodu o kilka zł. Dlatego często sprzedawcy decydują się zmniejszyć marże przy mniejszych zamówieniach swoim kosztem ale odrabiają straty przy tych większych. Tak jak mówiłem nie jest to takie proste i wspaniałe jak to przedstawia allegro.

Opłaty za wystawienie

W opcjach dodatkowych znajdą Państwo również informację o tym, że za promowane produkty prócz opłaty za samą promocję Allegro doliczy również dodatkową opłatę do standardowej opłaty od sprzedaży. Takich niuansów jest dość sporo i dlatego allegro do najtańszych zaliczyć nie można.

Część IV. Opłaty za opcje dodatkowe

8. Dla Ofert z opcjami dodatkowymi: “Wyróżnienie” i “Pakiet Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie” naliczana jest dodatkowa prowizja w wysokości 0,6 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii.

Tak czy inaczej nie zmienia to faktu, że w wielu przypadkach wystawienie towaru jest zwyczajnie darmowe. Opłatę od wystawienia płacimy wyłącznie w niektórych kategoriach produktów takich jak motory, samochody, łodzie, itp. Warto zapoznać się z tą sekcją dość dokładnie.

Prowizje od sprzedaży są bardzo zróżnicowane. Różne kategoria produktów będą miały naliczane równe opłaty np. na dzień pisania tego wpisu:

KategoriaStawka prowizji
Kategorie o charakterze ogłoszeniowym (Część II p. 5 powyżej)0%
“Antyki i Sztuka”10% nie więcej niż 80 zł
“Artykuły dla zwierząt” (z wyłączeniem podkategorii poniżej)11%
“Artykuły dla zwierząt” (podkategoria “Akwarystyka”)8%
“Artykuły dla zwierząt” (podkategoria “Karmy”, “Smakołyki” w ramach podkategorii “Dla psów” oraz “Dla kotów”)5%
“Biuro i Reklama” (z wyłączeniem podkategorii poniżej10%
“Biuro i Reklama” (podkategoria “Kubki, szklanki, kufle” w ramach podkategorii “Gadżety”)11%
i tak dalej …

Oczywiście lista jest długa więc samemu musimy odnaleźć się w tym bałaganie. Tak więc cena towaru może również zależeć od kategorii w jakiej została wystawiona. Pełna mapa głównych kategorii znajduje się tutaj: Mapa Kategorii Allegro.

Co to jest Allegro Ads i czy jest mi do czegoś potrzebny?

[w trakcie przygotowania]

Tanie wtyczki do WordPress

Gdzie można kupić tanie wtyczki do systemu WordPress? Okazuje się, że jest takie miejsce. Nie mniej jednak niższa cena ma pewne komplikacje. Choć są to często produkty znane i szeroko stosowane to w ich cenę nie jest wliczony suport. Tak więc jeśli twoje instalacja się wysypie to zostajesz z tym sam. Co prawda masz jednocześnie kilka dolców w kieszeni. Po roku jednak w większości przypadków tracimy możliwość robienia aktualizacji i wtedy czek nas już powszechnie obowiązująca licencja lub nieuaktualniony produkt. Tak czy inaczej liczy się fakt, że mamy go taniej a często i tak trzeba go odnawiać z roku na rok lub co jakiś czas (chyba, że wykupujemy licencje “lifetime”).

Doszliśmy już do meritum sprawy i nie pozostało nam nic innego jak zaprezentować Państwu link do sklepu z takimi dziwnymi tworami natury:

https://wphocus.com/produkt/paczka-wtyczek-oraz-motywow-365-dni/

Twoja Mapa Google wyświetla błąd? Czyli brak klucza API

Ups… Coś poszło nie tak. Ta strona nie wczytała Map Google prawidłowo. Szczegóły techniczne znajdziesz w konsoli JavaScript.

lub

Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google.

Wow właśnie się zorientowałeś, że twoja mapa nie działa? Nie martw się nie ty jeden dokonałeś takiego odkrycia. Żeby cię pocieszyć to twoja mapa nie działa już od paru ładnych lat :). Zapewne bardziej pocieszający jest fakt, że są jeszcze tacy, którzy jeszcze o tym nie wiedzą i szybko się nie zorientują.

Czy to wielki problem? Oczywiście, że nie. To tylko mapa ale jeśli zależy nam na prezentacji i wyglądzie to pewnie warto to poprawić. Nieszczęście jest to relatywnie proste. Aby rozpocząć naprawę musisz najpierw uzyskać klucz API od Google. No i o tym właśnie jest ten wpis.

Google zaczęło w pewnym momencie wymagać autoryzacji swoich użytkowników map (chyba od 2016 w tym mapy przestały działać od niespełna 2ch lat). Dlatego właśnie cześć map na stronach różnych firm przestała działać. Niby mapy są dalej za darmo dla małych firm ale jak ktoś ma ogromny ruch to google ma odpowiedni cennik aby ich coś tam naliczać – zazwyczaj to jednak nie problem bo zapewne nie jesteśmy wielkim portalem internetowym. Tak czy inaczej trzeba w efekcie zarejestrować się u nich kartą płatniczą i tyle. 

​​Co do klucza ro przesyłam link do Google cloud i filmu z instrukcją. 
Jak zdobędziesz link to prześlij mi go na email. 

https://cloud.google.com/maps-platform/?hl=pl

Jak już pozyskasz klucz to w zależności od twojej strony można implementować klucz w różny sposób np. przez panel konfiguracyjny CMS lub bezpośrednio w kodzie aplikacji. Jeśli więc używasz starej wtyczki to pewnie będziesz musiał zainwestować w jej aktualizację (wszystko zależy od sposobu implementacji twojej mapy). Najlepiej przekazać klucz w ręce informatyka, który obsługuje Państwa firmę, lub zlecić to komuś z zewnątrz.

Co zrobić, kiedy okazuje się, że twój dysk jest “read only” :O

No i czasem nie wiadomo dlaczego może zdarzyć się, że twój dysk może odmówić posłuszeństwa. Odmówi zapisywania dodatkowych plików lub wykonania operacji formatu / usunięcia swojej zawartości. Wtedy właśnie trzeba posłużyć się konsolą i przerwać jego lenistwo i totalny brak posłuszeństwa.

Poniższy film przedstawia sposób w jaki można to zrobić z kartą pamięci ale ta sama metoda używana jest również do dużych dysków zewnętrznych. W tym przypadku nie ma to znaczenia więc obejrzyj do końca i postępuj zgodnie z instrukcją.

Wpisz w wyszukiwarkę aplikacji “CMD” potem kliknij prawym przyciskiem myszy na terminalu i wybierz otwórz jako administrator (zobacz film). Następnie:

diskpart
list disk
select disk
[tu wpisz numer dysku z listy – jak na filmie]
attributes disk clear readonly

Jeśli wszystko pójdzie ok zobaczysz w terminalu odpowiedź:
Disk attributes cleared successfully.


Przepis sprawdzony i działający ale najlepiej przekonaj się sam na własnej skórze. Powodzenia

Pobieranie produktów z bazy w WooCommerce

Czasami bywa, że nasza implementacja wymaga stworzenia shortcode, który wyświetli nam specyficzny zakres produktów z naszej bazy WooCommerce. W takim przypadku należy wykonać dwie czynności. Po pierwsze jeśli nie stworzyliśmy jeszcze tzw. child-theme do naszego szablonu to jest to dobry moment. Popularne szablony mają taki child-theme gotowy do pobrania, lub zawierają instrukcję jak go stworzyć i wdrożyć.

https://docs.oceanwp.org/article/90-sample-child-theme
https://wpastra.com/child-theme-generator/
https://www.elegantthemes.com/blog/divi-resources/divi-child-theme

Teraz wypadało by zdefiniować nasz short-code (ewentualnie możemy próbować modyfikować szablon w naszym theme-child). Zacznijmy od tworzenia shortcode. Nie ograniczając się do jednego przykładu możemy przeanalizować kilka poniższych wpisów:

[w przyszłości w tym miejscu umieścimy gotowy przykład pobierania danych produktu z bazy – tymczasem zapraszamy do samodzielnego zapoznania się z procesem]

Nasz short-code nie powinien być pusty. Musimy zastanowić się nad logiką i wykonać odpowiednie zapytanie z użyciem wp_query, wpdb->get_results lub PDO (wymaga ręcznej inicjalizacji połączenia);

Allegro plugin do WordPress WooCommerce (i nie tylko)

WPDesk oferuje wiele różnego rodzaju pluginów między innymi integrację z portalem sprzedażowym Allegro ale również OLX a także import produktów z plików różnych formatów. Dodatkowo oferuje wiele integracji z terminalami płatniczymi takimi jak Przelewy24, PayU, Pay.com i wiele więcej. Nie odbiegając od tematu poniżej prezentujemy obsługę pluginu integrującego nasz sklep z allegro. Zainteresowanych zakupem sklepu serdecznie zapraszamy do kontaktu! Więcej o produktach WPDesk na stronie https://www.wpdesk.pl/sklep/

Dlaczego warto wybrać Allegro WooCommerce?

Wyobraź sobie zarządzanie całą swoją sprzedażą w jednym miejscu. Allegro WooCommerce to nadzwyczajny manager sprzedaży, który zamieni Twój sklep WooCommerce w genialne centrum zarządzania.

Nadzwyczajny manager sprzedaży Allegro

Przenieś sprzedaż do jednego miejsca. Wystawiaj aukcje, zarządzaj wysyłką i wystawiaj faktury w WooCommerce.

Pełna automatyzacja wystawiania aukcji

Po wstępnej konfiguracji wtyczki, aukcje wystawisz za pomocą kilku kliknięć. Hurtowo lub pojedynczo.

Dwustronna synchronizacja Allegro

Pobieraj zakupy, stany magazynowe, dane klientów, a nawet zakładaj w sklepie konta nowym klientom.

Najprostsze mapowanie kategorii i atrybutów

Połącz atrybuty produktów z parametrami wymaganymi na aukcjach i błyskawicznie wystawiaj oferty na Allegro.

Błyskawiczny import aukcji do WooCommerce

Masz już aukcje na Allegro? Zaimportuj je do WooCommerce i automatycznie utwórz nowe produkty w sklepie.

Absolutny brak limitu wystawianych aukcji i zamówień

Inne rozwiązania wymuszają płatności abonamentowe i limity. U nas płacisz raz i możesz używać beż żadnych limitów.Zobacz cennik

Wystawianie aukcji w trzech krokach

Zaledwie 3 kroki są potrzebne do hurtowego wystawienia produktów na aukcje Allegro. Dzięki weryfikacji aukcji sprawdzisz cenę i poprawność aukcji przed jej wystawieniem.

1. Skonfiguruj wymagane parametry Allegro

2. Wybierz produkty do wystawienia

3. Zweryfikuj poprawność aukcji i wystaw na Allegro

Import aukcji Allegro do sklepu WooCommerce

Chcesz rozpocząć sprzedaż poza Allegro? Chcesz budować własną markę? Jeśli do tej pory prowadziłeś sprzedaż tylko na Allegro, ale chcesz otworzyć swój sklep, Allegro WooCommerce pozwoli Ci to osiągnąć.

Sprzedaż poza Allegro

Buduj własną markę i nie konkuruj wyłącznie ceną, dzięki sprzedaży poprzez WooCommerce

Produkty proste i z wariantami

Importuj produkty proste lub z wariantami na podstawie atrybutów Allegro

Pełna automatyzacja

Wybierz aukcje do importu, skonfiguruj opcje i za chwilę Twój sklep wypełni się produktami

Dwustronna synchronizacja Allegro z WooCommerce

Dzięki możliwości pobierania zakupów z Allegro możesz obsługiwać całą sprzedaż z poziomu WooCommerce. Pobieraj zakupy, stany magazynowe, dane klientów, a nawet zakładaj w sklepie konta nowym klientom.

Stany magazynowe

Dwustronna synchronizacja stanów magazynowych

Zakupy i dane klientów

Dane klienta, metody wysyłki i płatności trafiają do zamówień

Konto klienta w sklepie

Możliwość automatycznego tworzenia konta klienta w sklepie

Integracja z innymi wtyczkami WP Desk

Zintegrowaliśmy Allegro WooCommerce z innymi naszymi wtyczkami. Dzięki temu obsługa zamówień z Allegro jest jeszcze łatwiejsza i szybsza.

Szybsza obsługa sklepu

Kupując wtyczkę WP Desk, otrzymujesz dostęp do naszego ekosystemu, który zaoszczędzi jeszcze więcej Twojego czasu

Integracje wysyłkowe

Integracja z wtyczkami WP Desk do wysyłki: Paczkomaty, eNadawca i Paczka w Ruchu

Automatyczne faktury

Jeśli klient poprosi o fakturę, zostanie ona wystawiona, jeśli masz wtyczkę Faktury WooCommerce

https://www.wpdesk.pl/sklep/

PrestaShop integracja z Allegro

Integracja allegro z PrestaShop – Moduł od x13

Integracja PrestaShop to jeden z najczęściej wybieranych modułów przez właścicieli sklepów internetowych, ze względu na automatyzację procesu wystawiania, oraz pobierania informacji o sprzedanych przedmiotach z Allegro.

UWAGA ! Nasza integracja obsługuje nowy format szablonów!
(https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowe-zasady-dla-opisu-przedmiotu-9dXYnO3OYcz)

Wystawianie produktów:

 • pobieranie danych produktu ze sklepu (nazwa, opis, cena, zdjęcia, cechy, itd)
 • możliwość edycji nazwy/opisu/ceny przed wystawienie produktu
 • masowa zmiana: (ceny produktów, typu wystawiania (np pogrubiona, wyróżniona), czas trwania aukcji, ilość sztuk
 • możliwość wystawienia wielu przedmiotów jednocześnie
 • opcja automatycznego mapowana kategorii i cech/atrybutów z PrestaShop do parametrów kategorii allegro – błyskawiczne wystawianie

Synchronizacja zamówień

 • dodanie do sklepu zamówienia ( z danymi klienta, produktami, oraz danymi z formularza po zakupowego z Allegro)
 • zmiana stanu magazynowego produktu na sklepie (również z atrybutami)
 • zmiana stanu magazynowego produktu na Allegro (jeśli sprzedamy taki na sklepie)
 • import danych po zakupowych (np dane do faktury, zmieniony adres, treść do zamówienia)
 • import całej płatności z allegro, czyli jeśli klient kupi 4 produkty robi nam z tego 1dno zamówienie (idealny porządek w zamówieniach)
 • możliwość włączenia/wyłączenia każdej z opcji importu/synchronizacji

Aktualizacje:

 • możliwość aktualizacji cen z PrestaShop na allegro (z opcją narzutu i wykluczenia produktów do aktualizacji)
 • opcja zmiany ilości według magazynu PrestaShop na aukcjach (tylko zmniejszanie / zmniejszanie i zwiększanie)
 • zmniejszanie ilości dostępnych przedmiotów po zamówieniu z allegro

Nasz dodatek to Twój menedżer allegro (manager sprzedaży) dla sklepu PrestaShop.

źródło: https://x13.pl/integracje-prestashop/integracja-allegro-z-prestashop.html