Rozszerzenie “Boomerang for Gmail” dla przeglądarki Chrome daje nam możliwość planowania wysyłki wiadomości GMAIL w czasie późniejszym z dokładnością do minuty, oraz do wysyłania wiadomości rekurencyjnie. Taka dodatek nie jest dostępny w przeglądarce po jej zainstalowaniu. Musimy go doinstalować. Naszczęście jest to bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka sekund. Link do rozszerzenia możemy znaleźć pod tutaj: send-later. Boomerang for Gmail jest rozszerzeniem darmowym z pewnymi limitacjami. Warto zatem wypróbować aplikację w trybie darmowym a kiedy okaże się, że darmowa wersja nam już nie wystarczy zasubskrybować wersję PRO w cenie ok 5$ / miesiąc.

Alternatywnie możemy skorzystać z innego rozwiązania. Czy znacie może aplikację desktopową Mozilla Thunderbird ? Myślę, że nazwa tego klienta pocztowego jest wam poniekąd znajoma (Mozilla Thunderbird to jeden z najbardziej popularnych programów służących do odbierania i wysyłania poczty). Program ten jest bardzo stabilny i można go instalować na wielu różnych platformach (Windows, Linux, OS X). Jego instalacja i konfiguracja jest prosta i intuicyjna.
Dlaczego odnosimy się teraz do tego programu? Ponieważ posiada on pewien bardzo przydatny dodatek, który pozwala nam wysyłać wiadomości z opóźnieniem, dodatek “Send Later” rzecz jasna jest w 100% darmowy i w związku z tym nie ma limitu ilości wysyłanych wiadomości.

Co wyróżnia te dwa zupełnie odmienne rozwiązania? Przede wszystkim sposób działania aplikacji. W przypadku “Boomerang for Gmail” e-mail jest zapisywany i oczekuje na wysłanie na serwerze zdalnym, dzięki czemu możemy spokojnie zamknąć komputer i nie martwić się o wysyłanie wiadomości. Mozilla Thunderbird działa lokalnie tzn. po stronie naszego komputera. Musi być zatem otwarta, aby wysłanie wiadomości było możliwe.

Jak widać każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jeśli jednak nie uznać ceny jako wady to rozwiązanie Boomerang daje nam więcej możliwości i jest bardziej niezawodne.
Wybór powinien być określony przez nasze wymagania. Osobiście używam Thunderbirda a ponieważ mój komputer jest wiecznie włączony, nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.

Jak wysyłać wiadomości e-mail z opóźnieniem?

2 comments

  • Piotr
    Piotr

    Czy jest możliwe wysłanie maila z dokładnością co do sekundy? Czy jeżeli zaznaczam, że mail ma być wysłany np. o 9:00 to będzie wysłany w pierwszej sekundzie po godz. 9, czy nie ma co do tego pewności?

  • Admin
    Admin

    Tak. Zostaną wysłane równo o 9:00 a dostarczone o 9 + czas potrzebny na dostarczenie wiadomości.

Leave a Reply