Usuwanie zamówień wbrew naszym oczekiwaniom nie jest domyślą funkcjonalnością systemu PrestaShop z uwagi na wymogi i regulacje europejskie, które w zakazują usuwania zamówień od naszych kochanych klientów. Tak więc w większości przypadków nie powinno się tego robić. Są jednak wyjątki, co jeśli chcemy usunąć zamówienia demo lub zamówienia testowe? Prestashop nie przewidział takiej możliwości. Według zaleceń powinniśmy zwyczajnie anulować zamówienia i tyle. Dla niektórych jednak nie jest to satysfakcjonujące rozwiązanie, i pewnie dlatego właśnie teraz czytasz ten wpis.

Jak więc usunąć testowe zamówienie z naszego systemu, żeby nie “kuły” w oczy?

Pomimo, że ta funkcjonalność nie jest dostarczona od ręki możemy w prosty sposób dodać ją do naszego sklepu przy pomocy jednej lub dwóch linijek kodu w zależności od wersji systemu z jakiej korzystamy. Poniżej prezentujemy ścieżkę do pliku oraz modyfikację jaką należy wprowadzić w pliku kontrolera obsługującego nasze zamówienia.


PLIK: Twój sklep/controllers/admin/AdminOrdersController.php

W PrestaShop 1.7 wystarczy dodać poniższą linie kodu (jeśli nie wiesz w którym miejscu dodać poniższy kod, przeszukaj plik w poszukiwaniu metody addRowAction i dodaj ją bezpośrednio pod jej wystąpieniem).
$this->addRowAction('delete');

Jeśli zmiana dotyczy PrestaShop w wersji 1.6 to należy dodatkowo zmienić
$this->delete = false;
na
$this->delete = true;

Po zakończeniu naszych działań możemy cieszyć się nową funkcją w naszym systemie. Zalecamy również, aby po zrealizowaniu naszego celu by uniemożliwić dalsze usuwanie zamówień w celu spełnienia wymogów ale również po to, żeby ktoś przez przypadek go później nie użył.

Usunięte zamówienia są praktycznie nie do odzyskania. Należy więc stosować tę funkcjonalność z rozwagą i nie pozostawiać jej jeśli nie jest już potrzebna.