Instalacja Adobe Acrobat Reader DC

Adobe Acrobat Reader DC to doskonałe darmowe narzędzie do wyświetlania, oraz komentowania dokumentów w formacie .pdf. Możesz go pobrać na poniższej stronie:
https://get.adobe.com/pl/reader/

Korzystanie z Adobe Acrobat Reader DC

WAŻNE! – Otwierając plik .pdf musisz się upewnić, że nie otiwerasz go z poziomu przeglądarki. Jeśli tak się stało pobierz plik pdf na dysk i otwórz go podwójnie klikając na pobrany plik. Teraz do otworzenia pliku powinien załadować się porządany program Adobe Acrobat Reader DC.

Po otwarciu pliku w formacie .pdf waszym oczom powinien ukazać się interfejs podobny do tego poniżej (nowsze wersje mogą nieznacznie różnić się w wyglądzie).

Dodawanie i edytowanie komentarzy w Adobe Acrobat Reader DC

Krok 1 – Aby wyświetlić listę komentarzy wystarczy kliknąć w ikonę (Comment) w panlu po prawej stronie ekranu.

Krok 2 – Aby dodać komentarz kliknij w ikonę (chmurkę) z komentarzami po prawej stronie. Następni kliknij w dowolnym miejscu na dokumencie aby utorzyć komentarz w tym miejscu (Krok 3).

Krok 3 – Po utworzeniu komentarza w miejscu przeznaczenia w panelu po prawej stronie ukarze nam się pole gdzie będziemy mogli wprowadzać lub edytować treść komentarzy.

Krok 4 – Zapisz plik po naniesieniu komentarzy
Wciśnij na klawiaturze [Ctrl] + [S] lub:

Zapisywanie dokumentu pdf po naniesieniu komentarzyTak przygotowany plik może zostać przesłany na nasz email w celu dokonania zmian na stronie.